Polityka korzystania z narzędzi generatywnej sztucznej inteligencji (AI)

Technologia generatywnej sztucznej inteligencji rozwijana była od lat, ale dopiero niedawno została udostępniona szerokiemu gronu użytkowników. Korzystają z niej pracownicy wielu firm, by przyspieszyć, ułatwić i polepszyć efekty swojej pracy.

Jak każda nowa technologia, również ta niesie za sobą ryzyka. Rozwiązania prawne nie nadążają za rozwojem nowych możliwości. Szczególne wątpliwości dotyczą kwestii praw autorskich oraz dostępu do tajemnic przedsiębiorstwa.

Pragniemy zaproponować Państwu uregulowanie zasad korzystania ze sztucznej inteligencji w Państwa firmie. Nie ma co udawać, że takie narzędzia nie są wykorzystywane. Należy określić ramy i zabezpieczyć firmę przed błędami użytkowników.

Celem Polityki korzystania z narzędzi generatywnej sztucznej inteligencji (AI) jest zapewnienie jasnych wytycznych dotyczących odpowiedzialnego i bezpiecznego wykorzystania sztucznej inteligencji w Państwa firmie. Polityka pozwoli na poprawę efektywności operacyjnej oraz minimalizację ryzyka prawnego.

Zapraszamy do kontaktu, jeśli mamy przygotować dla Państwa projekt.

Grafika wygenerowana z użyciem https://www.bing.com/images/create

Czytaj również:

Serwis wykorzystuje pliki cookies do poprawnego działania strony. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych przez Kancelarię Prawną Jankowiak Kolasiński Sp.k. dostępne są w naszej polityce prywatności.