Publikacja na temat dostępu do informacji publicznej

Z dumą informujemy, że jeden z naszych pracowników, opublikował artykuł naukowy o ważnym rozwiązaniu polskiego systemu prawnego. Poniżej przedstawiamy krótkie streszczenie publikacji.

Tytuł: Prawo dostępu do informacji publicznej w dobie niepewności konstytucyjnej i instrumentalizacji prawa

Artykuł skupia się na bieżącym stanie prawa dostępu do informacji publicznej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem przykładu list poparcia dla nowej Krajowej Rady Sądownictwa (KRS). Autor analizuje również prawo dostępu do informacji publicznej w kontekście prób instrumentalizacji prawa.

Badanie obejmuje teoretyczną analizę prawa dostępu do informacji publicznej, ze szczególnym uwzględnieniem określenia jego zakresu i ograniczeń, odwołując się do doktryny i orzecznictwa. Następnie autor odnosi uzyskane wnioski do rzeczywistych wydarzeń związanych z kontrowersjami dotyczącymi list poparcia dla KRS.

Kwestia jest istotna w kontekście państwa opartego na zasadzie demokratycznego państwa prawa, gdyż świadczy o kondycji samej demokracji. Autor podkreśla, że prawo dostępu do informacji publicznej jest kluczowym elementem demokratycznego państwa prawa i analizuje jego związek z wydarzeniami politycznymi, szczególnie sporem wokół list poparcia dla KRS.

Cieszymy się, że nasi pracownicy angażują się w ważne dyskusje na temat prawa i demokracji, a ich ekspertyza przyczynia się do głębszego zrozumienia współczesnych wyzwań prawnych w Polsce. Zapraszamy do lektury artykułu Huberta Woelke na stronie Zeszytów Prawniczych UAM.

Grafika wygenerowana z użyciem https://www.bing.com/images/create

Czytaj również:

Serwis wykorzystuje pliki cookies do poprawnego działania strony. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt. Informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych przez Kancelarię Prawną Jankowiak Kolasiński Sp.k. dostępne są w naszej polityce prywatności.